Mórickáéknál ikertestvérek születnek....
Mórickáéknál ikertestvérek születnek. Fürdetésüket csodálkozva nézi. Az egyik baba ordít, a másik szép csendben tûri, hogy mosdassák.
- Mama, szerintem ezt a halkabbikat tartsuk meg!
Mórickáéknál ikertestvérek születnek. Fürdetésüket csodálkozva nézi. Az egyik baba ordít, a másik szép csendben tûri, hogy mosdassák.
- Mama, szerintem ezt a halkabbikat tartsuk meg!
Egyszer Móricka sétál a járdán és találkozik a doktorbácsival, aki megkérdezi tõle:
- Nincs véletlenül egy felesleges tüdõd?
- De van!
Hazaszalad a tüdõért, majd vissza! A doktorbácsi megkérdezi tõle:
- Honnan van ez a tüdõ?
- Az apukám adta!
- És õ mit szólt hozzá?
- Hhhrrrhrrhhhhhhh!!!
A tanár megszidja Mórickát:
- Kisfiam, már megint elkéstél! Miért késel minden nap?
- A tábla az oka mindennek, tanár úr, kérem.
- Milyen tábla?
- Ami az iskola sarkán van, a zebránál. Rá van írva, hogy: "Iskola. Kérem, lassítson!"
Mórickát fenyíti a tanárnõ:
- Mondtam, hogy ne hintázz a széken! Nincs füled?
- De van, csak azon nem tudok hintázni!
- Miért szereti Móricka, ha a nagymamája pisilteti?
- Mert remeg a keze!
Móricka, amikor elmentem itthonról, a hűtőszekrényben még két szelet torta volt, most viszont csak egy van. Hogyan lehetséges ez? - kérdi morcosan az anyuka.
- Hát úgy, hogy a másikat nem vettem észre.
Mórickával beszélget az anyukája:
- Figyelj, Móricka, megvettem neked az iskolához a tankönyveket. Nagyon drágák voltak, úgyhogy nagyon vigyázz rájuk!
Erre Móricka:
- Ígérem, anya, hozzájuk sem nyúlok!
Móricka bemegy az első nap a suliba, és megkérdezi a tanárnőtől:
- Tanárnő! Hazamehetek?
- Miért Móricka?
- Mert nemi problémáim vannak.
- Jó, menjél.
Másnap:
- Tanárnő! Hazamehetek?
- Miért?
- Mert nemi promblémáim vannak!
- Jó, menjél.
Harmadnap:
- Tanárnő! Hazamehetek?
- Miért?
- Mert nemi problémáim vannak!
- Móricka de mi a te nemi problémád?
- Hát csak annyi, hogy a tököm tele van a sulival.
Pistike és Móricka állnak az udvaron.
- Te, van egy zsebkendõd?
- Nincs, de mindjárt adok!