- Mama!

- Mama! - megy oda Móricka az édesanyjához. - Emlékszel, mennyire aggódtál mindig a nagyszobában lévő padlóvázáért?
- Hogyne emlékeznék.
- Csak azért szólok, hogy most már nem kell aggódnod.

333 pont

További viccek:

Regény

Az írószövetségben:
- Kolléga, nemrég olvastam a regényedet...
- Az utolsót?
- Merem remélni...

Egyezség

Kohn disszidál Amerikába. Felkeresi gyerekkori barátját, Grünt, akinek jól menő üzlete van (hot dogot árul egy Rotschild-bank tövében), és megszólítja:
- Helló, kedves barátom. Légy szíves, adj kölcsön 100 dollárt amíg lábraállok, elvégre régi jó barátok vagyunk...
- Nem lehet - így Grün - egyezségem van a Rotschilddal...
- Hogyhogy???
- Ő nem árul hot dogot, én nem adok kölcsönt...

Aranyköpések

(Ságvári gimnázium nyomán)


"Kedvenc állatom a macs, mert azt meg lehet simálni"

"Az őskorban a nők gyűjtögettek, a férfiak pedig vasztak"

"Apollón megkérdezte, hogy Hermész hogy a francba tudott megenni két marhát."

"Jóska, hangosabban bólintsál!"

(verselemzés)
-Az indítósorok milyen hangulatúak?
-Sz*r.

(húsvéti szokások)
"Anyámnak is én festem a tojásait."

-Az Egyenlítő mentén milyen növényeket termelnek?
-Szarvasmarha!

verselemzés: "A költő rögtön az első sorral kezdi a verset."

"Jézusnak megcsókolták a lábát, de ő visszacsókolt."


-A tengeri szivacsot először kiszárítják, aztán tapossák, hogy...
-...ne szenvedjen!

"Ferdehajításra példa: elhajítunk egy gödröt."

"Vörösmarty, a vén cigány."

Assisi Szt. Ferencről: "A háborúban egy kicsit megzappan, elajándékozza minden vagyonát, a család ezen egy kicsit bepöccen..."

"Szerelmed rámhull kerengve, mint gólyafos a levesbe..."

-A Mecsek és a Villányi-hegység között építettek egy plébániát, és fúrtak mellé egy kutat. Akkor még nem tudták, hogy a tarka homokkő, amibe fúrták, uránérctartalmú - a plébános hosszú éveken át azt a vizet itta... Azóta sokan csodálták már meg ezt a plébániát...
-És a háromkezű plébánost...

"A nádort nem válthatják le, de lemondhat, ha már olyan öreg, hogy katéterrel szívja a kakaót..."

-Voltam Dániában, és a királyi család tiszteletére 3 ágyúlövést adtak.
-És egy se talált???

-Fantasztikus hangja van az ágyúnak. Szinte átszakítja az ember dobhártyáját.
-Pláne, ha felé irányítják!

-Haydn az Esterházyak szolgálatában 30 évig volt udvari...
-...bolond.


"A gerincesek közül egyedül a halak lélegeznek tüdővel."

(Szalagtűzőre készülve)
-Lányok, igazgató urat ki tűzi fel?

KRESZ-oktatásra kissé zavartan lép be a portás: "Elnézést kívánok..."

-Láttátok a Hegedűs a háztetőn-t?
-Le is esett...!

-Milyen a halak felülete?
-Dzsuvás.

NYELVVIZSGAPAPÍR: "Neme: HÍM"

"Jézus színeváltozásakor 3 tanítványa áll mellette: Jakab, Márton... nem, Péter... Jézusmária!"

Vendégség

Vendégségben kérdi az egyik vendégtől a háziasszony:
- Hány szelet süteményt adhatok?
- Egyet kérek - mondja a vendég.
- Ugyan már, nem kell udvariaskodni! - nógatja a háziasszony.
- Rendben, akkor egy szeletet adjál, te hülye tehén!

Trabi

- Hogyan történt a baleset? - kérdezik a férfit a baleseti sebészeten.
- Mentem a Trabanttal, és elhajtott mellettem egy Porsche.
- De hát ez még nem okoz balesetet.
- Igen ám, de azt hittem, hogy állok, és kiszálltam.

Mondás

Beléd kötök, mint vas orrú bábába a kozmikus vihar!!!

krumplis vicc

- Mit mond a krumpli a sivatagban?
- ??????
- Semmit...

Csodás képesség

Egy vidéki fiú meghallja, hogy apja, nagyapja és a dédnagyapja is a 21-ik születésnapját azzal ünnepelte, hogy a saját lábán ment át a falu végén található tavon. Gondolja, hogy ezek szerint a családban apáról-fiúra száll a vízenjárás képessége, ezért kitalálja, hogy a 21-ik születésnapján ő is átgyalogol a tavon.
A nagy napon az öccsével beülnek egy csónakba és beeveznek a tó közepére. Itt a fiú kilép a csónakból, ám egyből elsüllyed. Mikor nagy nehezen az öccse kihúzza a vízből, egyből szalad a dédnagyanyjához panaszkodni.
- Dédi, hogy van az, hogy apám is tudott a születésnapján a vízen járni, a nagyapám is és a dédnagyapám is, én meg nem tudok? Valami átok ül rajtam?
A dédnagyanyja leülteti, és elkezdi mesélni neki:
- Tudod, kisunokám ennek egyetlen nagy oka van. Apád, nagyapád és a dédnagyapád is januárban született, te pedig júliusban...