A dokinál
- No Géza bácsi, amíg én telefonálok, ott az üveg a szekrény tetején, abba pisiljen bele...
Mire vissza ér az orvos, hát az egész rendelő tocsog a pisitől.
- Mit csinált Géza bácsi?
- Tudja doktor úr, milyen nehéz innen beletalálni?
- No Géza bácsi, amíg én telefonálok, ott az üveg a szekrény tetején, abba pisiljen bele...
Mire vissza ér az orvos, hát az egész rendelő tocsog a pisitől.
- Mit csinált Géza bácsi?
- Tudja doktor úr, milyen nehéz innen beletalálni?
Egy közismert anekdota szerint egy menedzser, aki valami közbejött elfoglaltság miatt nem tudott elmenni a hangversenyre, - melyen Schubert Befejezetlen szimfóniáját játszották - jegyét az elemzési és fejlesztési osztály vezetőjének, azaz termelékenységi szakértőnek adta oda, hogy kárba ne vesszen. Másnap a következő jelentést találta az asztalán:
1. A négy oboásnak huzamosabb ideig nem volt semmi dolga. A létszám csökkenthető, feladatuk elosztható a zenekar többi tagja között.
2. Negyven hegedűs mindvégig azonos kottából játszott. Felesleges munkaerő pazarlás; a létszám drasztikusan csökkentendő. Amennyiben kívánatos a nagyobb hangerő, ez elektromos erősítő alkalmazásával gazdaságosabban is elérhető.
3. Bizonyos félhangok előállítása igen nagy erőfeszítésbe kerül és túlzott minőségi követelménynek tekinthető. Javaslom, hogy minden hangot kerekítsenek fel, miáltal alacsonyabb képzettségű, vagy betanított munkások alkalmazása is lehetővé válna ezekben a munkakörökben.
4. Semmi látható értelme nincs annak, hogy a kürtök megismétlik a vonósok által egyszer már előadott részeket. Ha az ilyen fölösleges ismétléseket ki lehetne iktatni, a hangverseny időtartamát mintegy húsz percre lehetne csökkenteni. Ha Schubert figyelembe vette volna ezeket a javaslatokat, valószínűleg be tudta volna fejezni a szimfóniáját.
Nem értettem mint mondott a doktor úr, elmehetek, vagy elmebeteg?
Egy eszkimóférfi a nászéjszaka után reggel befog a szánba, és indulni készül.
A felesége kinéz az iglu ajtaján.
- Szivem! Hova mész?
- Orvosért. Mire jön a gyerek, itt leszünk!
Egy sas és egy veréb repül egymás mellett. Veréb:
- Sas, kérdezd meg, hogy vagyok.
- Nem.
- Na, sas, kérdezd meg, hogy vagyok.
- Nem.
- Na, légyszi!
- Na jó. Hogy vagy?
- Ne is kérdezd!
- Hogy hívják a hortobágyi rendőr kutyáját?
- Pulice.
Két rendőr vitatkozik, hogy melyikük fia a hülyébb:
- Biztos, hogy az én fiam a hülyébb!
- Nem, az enyém a hülyébb!
Végül fogadnak, elmennek egymáshoz és letesztelik egymás fiát:
- Hé, fiam! Nézd már meg nem vagyok-e ott a buszmegállóban!
A fiú lerohan, megnézi. Közben a másik rendőr megszólal:
- Tényleg a te fiad a hülyébb, az ablakból is meg lehetett volna nézni.
Az iskolában azt kéri a tanár a gyerekektõl, hogy mondjanak különbözõ állatokat.
- Macska - mondja Kati.
- Ló - mondja Pistike.
- Kutya - mondja Józsi.
- Kutya - válaszol Móricka.
- Kutya? De hiszen az már volt.
- Tudom, de ez egy másik kutya.
A kerületi rendőr parancsnok szól a beosztottaknak:
- Holnap szépen öltözzenek fel, megyünk a Figaró házasságára.
Másnap a rendőrök kiöltözve megjelennek, csokrokkal, tortával.
A parancsnok ordít rájuk:
- Barmok, operára megyünk, nem lakodalomba.
Az egyik beosztott megszólal:
- Most maga ordibál? Hiszen a múltkor maga jött gumicsizmában, pecabottal a Hattyúk tavára?