Móricka
- Móricka! Ezen a héten ötödször késel el! Mit jelentsen ez?
- Azt, hogy péntek van!
- Móricka! Ezen a héten ötödször késel el! Mit jelentsen ez?
- Azt, hogy péntek van!
Két barlangász sétál a hegyekben. Egyszer csak az egyikük bezuhan egy szakadékba. A barátja utánakiált:
-Hogy vagy, élsz még?
-Igen -hangzik a válasz.
-Nem fáj a fejed?
-Nem!
... -Nem tört el a lábad?
-Nem!
-Semmi baj a kezeddel?
-Semmi!
-Huhh, tiszta mázli! Akkor mássz ki, és menjünk tovább!
-Várj egy kicsit, még nem értem le az aljára!
Két agresszív kismalac beszélget:
- Húzz el innen!
- Nem húzlak!
Az apa meséli a leányának:
- Tegnap járt nálam a Géza, és megkérte a kezedet. Én természetesen igent mondtam neki.
- De papa! - könyörög a lány. Én nem akarom itt hagyni a mamát!
- Ugyan drága kislányom, ki mondta, hogy hagyd itt? Nyugodtan magaddal viheted!
- Miért nem divatosak manapság a Ceausescu viccek?
- Mert lelőtték a poénját...
- Hogy hívják az erős wc pucolót?
- Budi Bilder.
- Hogy hívják az etióp divatlapot?
- Borda.
Kukkolom az anyósomat,
Ahogy várja a tavaszt.
Egyszercsak a távcsõ alatt
Meghúzom a ravaszt.
Kiskacsa úszik a tavon
és sír. Odamegy hozzá a krokodil és megkérdi:
- Miért sírsz kiskacsa?
- Mert nem tudom ki vagyok és mi vagyok...
- Ó, hát ez egyszerű: sárga csőr, sárga tollak, úszóhártya - kacsa vagy!
- Szupi! Kacsa vagyok! - örül a kiskacsa.
- És te mi vagy?
- Találd ki! - mondja a krokodil.
- Hmm, hosszú farok, rövid lábak, nagy száj, bőrdzseki ... olasz vagy!?