- Mikor kéri meg egy fiú egy lány...
- Mikor kéri meg egy fiú egy lány kezét?
- ???
- Amikor az övé már elfáradt.
- Mikor kéri meg egy fiú egy lány kezét?
- ???
- Amikor az övé már elfáradt.
Mérges kismalac sétál az erdőben és találkozik a jótündérrel.
- Szia kismalac, ma jó kedvem van, ezért teljesítem egy kívánságodat!
- Dögölj meg!
Sétaló figyeli a horgászt. Nézi, nézi egy jó darabig, majd megszólal:
- A horgászásnal nincs nagyobb marhaság.
- De van - szól vissza a horgász -, a bámészkodás.
Az öreg székely a városi rokonoktól dobozos sört kap ajándékba. Előveszi a bicskáját, körbevágja a dobozt és megissza a sört.
Mondja neki a rokon:
- Nem úgy kell azt bátyám!
Majd megmutatja egy másik dobozon, hogy kell felbontani.
- Úgy is lehet, akinek nincs bicskája!
A pap mise közben belemelegszik a beszédbe, és egy kérdést intéz a hívekhez:
- Van köztetek olyan, testvéreim, aki még sosem esett bűnbe?
Néma csend, senki sem áll fel.
- És olyan van-e köztetek, akinek nincsen semmilyen hibája?
Erre feláll egy vékonydongájú kis ember, aki a vaskos felesége mellett üldögél.
- Te teljesen tökéletes vagy?
- Nem atyám, én a feleségem előző férjének nevében álltam csak fel!
Balatoni naplementére néző anyósomat elcserélném rotációskapára. Jelige: Mama szeretünk!
A tanár panaszkodik Móricka szüleinek:
- A maguk gyereke a legrosszabb az egész osztályban. Egyszerűen nem bírok vele. Ráadásul még sosem hiányzott egy napot sem!
Képzeld, amikor egyszer Afrikában jártam, éjszaka egy elefánt hangja riasztott fel. Kezembe kaptam a puskámat, és úgy, pizsamában lőttem le az elefántot!
- Ez mind nagyon szép – mondja a barátja. – Csak azt nem értem, hogy miért volt az elefánt pizsamában!
Vánszorog a sün az erdõben. Egy nagy darab kenyeret húz maga után. Találkozik a medvével:
- Hát te süni, hova mész ilyen elkeseredve? - kérdi.
- Á, ne is mondd medve. Elegem van az életbõl! Megyek, felakasztom magam. - válaszolja a sün.
- Te, és minek neked az a nagy darab kenyér? - kérdi a medve.
- A fene tudja meddig leszek felakasztva...