Levél a frontról

"Drága Egyetlenem!

A háború iszonyata sokaknak elvette erejét, de én minden akaratommal kitartok, csak arra gondolok, mikor láthatlak újra, nem adom fel, mert tudom, hogy vársz rám, tudom, nemes a cél, amelyért ha kell, az életemet is feláldozom. Veszteségeink jelentősek, testvérként szeretett barátom tegnap esett el, szó nem jött ki torkomon, könnycseppet nem hullattam, csak arra gondoltam az embertelenség közepette: valaki odaföntről vigyáz rám, velem ez nem, nem történhet meg soha.

Lépésről lépésre nyomulunk előre, minden négyzetméterért meg kell küzdenünk, ember embernek farkasa, vér, velő, sikoly. Remélem, hamarosan újra magamhoz szoríthatlak, csókold meg helyettem a gyerekeket is.

És ne szomorkodj: a porszívó ugyan elfogyott, de a túlélők szerint maradt még DVD negyven rugóért.

Ölel urad:

Máté Sándor"

196 pont

További viccek:

Emlékek

Három idős néni üldögél a nyugdíjas otthonban.
Azt mondja az egyik:

- Régen ilyen szép hosszú, vastag uborkákat lehetett kapni a piacon, mutatja a kezével mekkorákat, és sokkal olcsóbb is volt, mint most.
- Igen, - teszi hozzá a másik, - és két ekkora fej hagymát adtak annyi pénzért, amennyiért ma egyet.
Ő is mutatja két kézzel, mekkora hagymák voltak.
A harmadik anyóka csak nézi őket, majd megszólal:

- Nem hallottam jól, hogy mit mondtatok, de erre a férfira én is jól emlékszem.

Agresszív kismalac bemegy a fagyizóba:-

Agresszív kismalac bemegy a fagyizóba:
- FAGYLALTOT!
- Milyet parancsol?
- SOK A SZÖVEG!

Lacikát a tanító bácsi az első padba...

Lacikát a tanító bácsi az első padba ülteti, majd megkérdezi tőle:
- Jól látsz, Lacikám?
- Igen, tanító néni!

Örök talány

- Miért pont keresztre feszítették Jézust, miért nem folytották inkább vízbe?
- Mert milyen hülyén nézne ki a templom tetején egy akvárium!

Nem kap rétest estére

Sánta bemegy a cukrászdába:
-Jó napot kívánok! Van rétes?
-Sajnos nincs!
A sánta elindul az ajtó felé, közben bejön egy kisfiú, kér egy rétest, kifizeti és kimegy.
A sánta visszamegy és megkérdezi.
-Nekem miért nem adott rétest?
-Hát tudja: Aki nem lép egyszerre...

- Hogy hívják Beckham magyar...

- Hogy hívják Beckham magyar barátnõjét?
- ???
- Mencs Eszter.

Peches utasok

Az autóbusz elindul a megállóból. Rohan utána egy asszony, hangosan kiáltozva:
- Állítsák meg a buszt, mert elkések a munkából!
Az utasok megkérik a sofőrt, hogy álljon meg.
Az asszony felszáll és megkönnyebülten mondja:

- Sikerült...na, jegyeket, bérleteket kérem!

- Mi az abszolút abszolút?

- Mi az abszolút abszolút?
- Két oroszlán megy a sivatagban és az első megy hátul...